luszczycaW wyniku zaburzeń w pracy układu odpornościowego powstają specyficzne białka niszczą one tkanki organizmu i wywołujące stan zapalny.

Problemy te u dorosłych pacjentów najczęściej dotyczą zwyrodnienia stawu biodrowego. Może to wynikać z wrodzonej zwiększonej podatności na zużywanie się części stawu.

Jednym z najważniejszych badań w przypadku problemów z kręgosłupem jest badanie RTG odpowiedniego odcinka.

piasek w nerkachPiasek i kamienie w nerkach gromadzą się głownie przez złe nawyki żywieniowe – np. dieta bogata w białko i przyjmowanie małej ilości płynów.

lekarz2To ostra choroba zakaźna skóry, tkanki podskórnej oraz przylegających do niej naczyń chłonnych. Choroba ta wywoływana jest przez bakterie należące do paciorkowców hemolizujących z grupy A.

kamica dietaKamica nerkowa zaczyna się od tzw. kolki nerkowej czyli ostrego bólu w okolicy lędźwiowej.

niedosluchNa niedosłuch składa się szereg schorzeń, które prowadzą do upośledzenia odbioru dźwięków.

5Krwawienie z nosa to dość powszechna przypadłość. Gdy niespodziewanie zaczynasz krwawić z nosa, to taka sytuacja nie musi od razu wzbudzać niepokoju.

Choroba ta może wystąpić w każdym wieku z tym, że najwięcej jej przypadków jest notowanych u kobiet między 20 a 30 rokiem życia. Jest ona zaliczana do chorób autoimmunologicznych. W jej wyniku we krwi pacjenta pojawiają się przeciwciała atakujące własne tkanki. W tym wypadku acetylocholiny będące receptorami na mięśniach szkieletowych. Jest to przekaźnik, który zostaje uwolniony na skutek pobudzenia danego nerwu.

Nerki są dość specyficznym i delikatnym narządem naszego ciała. Ich dolegliwości wymagają leczenia gdyż same rzadko ustępują. Jeśli leczenie zostanie przerwane to najczęściej dochodzi do nawrotu choroby, nie jednokrotnie silniejszego od wersji pierwotnej. Po zakończeniu terapii trzeba wykonać badania kontrolne by sprawdzić skuteczność leczenia. Jeśli nerki nie zostaną wyleczone to może dojść do ich niewydolności.

leczenie cukrzycaGlukoza to cukier prosty, który dostarcza naszemu organizmowi składników odżywczych. Należy on do grupy węglowodanów, które rozkładane są w jelicie cienkim i uwalniają glukozę, która wchłaniana jest jelitach do naszego krwiobiegu.