stresPamiętaj, że ciągłe złe samopoczucie nie musi oznaczać choroby. Tak się dzieje gdy męczy cię przewlekły stres.

Może on dawać różne objawy zależnie od tego w którym dokładnie miejscu się rozwija oraz jakiej jest wielkości.

fibromagiaTeorii przyczyn tej choroby jest kilka. Jedna z nich głosi, że winne są zakłócenia mechanizmu wydzielania kilku neuroprzekaźników, zwłaszcza serotoniny i jej prekursora tryptofanu.

KardiomiopatiaKardiomiopatia przerostowa to nadmiernie pogrubieniu mięśnia sercowego. Zazwyczaj jest to jego lewa komora i nadprzeroście między komorami.

lekarz2aPsychozy egzogenne stanowią grupę zaburzeń psychicznych psychotycznych, których etiologia wiązana jest z wpływem tak zwanych czynników zewnątrz-pochodnych czynniki te dostają się lub zostają wprowadzone do organizmu ze świata otaczającego.

lek1Steroidy w tabletkach, używane przez krótki okres — na przykład od bardzo dużej dawki zmniejszanej w ciągu tygodnia do zera — również nie wykazują działań ubocznych i nie należy się ich obawiać.

znieczuleniaJest wiele metod znieczuleń, o wyborze odpowiedniego decyduje lekarz biorąc pod uwagę rodzaj planowanej interwencji, jej obszar i jeszcze kilka innych aspektów.

FibromialgiaJest to mało znana i dość tajemnicza choroba kobiet. Typowymi objawami są bóle stawów i mięśni, kręgosłupa, kolan lub łokci. Osoby z tą choroba są ciągle zmęczone, budzą się w nocy i nie mogą zasnąć.