Nawet jeśli masz „sokoli” wzrok, ale dużo pracuje przy komputerze, czy spędzasz czasu za kierownicą warto sięgnąć po okulary „zerówki”.

Osteoporoza to tak zwane zrzeszotnienie kości, choroba ta atakuje coraz młodsze osoby, nawet mające 20 lat.

Angiografia tętnic wieńcowych jest badaniem uznawanym za inwazyjne, ale po prostu czasem trzeba ja przeprowadzić by ocenić stan tętnic.

hemoroidyHemoroidy to sygnał niewydolności układu żylnego – naczynia krwionośne rozszerzają się, dochodzi do zastoju krwi, co powoduje nadmierny nacisk na ścianki.

leczenie astmyDzisiaj leczenie astmy może być proste i zrozumiałe dla każdego. W momencie rozpoznania choroby, wybrania odpowiednich leków i ewentualnego ustalenia czynników uczulających, można zaplanować dalsze postępowanie z chorym dzieckiem.

2324Brachyterapia to rodzaj radioterapii polegający na napromieniowaniu guza materiałem radioaktywnym, umieszczonym w bezpośrednim sąsiedztwie lub jego wnętrzu.

lekarz bolLatem, kiedy temperatura na dworze jest wysoka nie trudno jest o niewielkie odwodnienie organizmu. Dodatkowo z potem zwiększa się wydalanie wody i soli mineralnych.

4aJaskra to podstępna choroba, która przez wiele lat może się rozwijać a nie dawać żadnych objawów. Dopiero gdy choroba jest w zaawansowanym stadium pojawiają się ubytki w polu widzenia.

brakujacy zabBy uzupełnić brakujący ząb najpierw niezbędna jest diagnostyka, która potwierdzi jakie rozwiązanie jest dla nas najlepsze. Do niedawna najczęściej stosowaną metodą był pantograf szczęki – to rodzaj zdjęcia RTG.

1111W chorobie Parkinsona dochodzi w mózgu do zaniku tzw. istoty czarnej, która odpowiedzialna jest za wytwarzanie dopaminy – ważnego przekaźnika OUN, wpływającego m.in. na kontrolę ruchów i nastrój.

Jest to stosunkowo nowe, jak nie najnowsze osiągniecie w dziadzienie stomatologii. Podczas wizyty, która trwa około dwóch godzin możliwe jest uzupełnienie brakującego elementu. Wszystko zaczyna się od skanowania zęba. Pacjent w przeciwieństwie do normalnego zabiegu nie musi siedzieć z pastą w buzi, na której odciskają sobie zęby. Specjalny skaner wykonuje całą serię zdjęć, które komputer przetwarza w obraz 3D.

tarczyca2Gruczoł ten produkuje hormony, które są potrzebne naszemu ciału. Choroby tego gruczołu są związane z nadmiernym pobudzeniem lub spowolnieniem produkcji hormonów. Mówimy wtedy o nadczynności i niedoczynności tarczycy.